Тайни за лозаризма

Тайни за лозаризма

Тайни за лозаризма

Blog Article



Целта на курса по Овощарство на тропика и субтропика е да се дадат на студентите познания, относно отглеждането на листопадни и нелистопадни овощни видове съобразно климатичните и почвени условия на тропични и субтропични райони.

Целта на курса е да се дадат на студентите познания за морфологичните и биологичните особености и стопанско значение на овощните култури от умерената, субтропичната и тропична зона.

Ароматът има характерни силни плодови нюанси на червени и черни плодове – череша, вишна, къпина, слива с дискретни акценти на червени чушки, подправки и шоколад. Плътен вкус с добре балансирани танини, зряла закръгленост и мекота, сочен, плодов, елегантен финал.

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е лозарство задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

Не се извършват или се подценяват важни звена от технологията за отглеждане на лозата. Научните проучвания у нас и в чужбина показват положителни резултати, когато се провеждат зелените  операции.

Списание  За списаниетоЗа рекламаЗа насАГРО ТемаГрадина - КАЛЕНДАР Училище ЗА ФЕРМЕРИБроевеЛинкове

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Вкусът е свеж с балансирани киселини, хармоничен с дълъг послевкус.

Одделението за лозарство работи на постојана интродукција и колекционирање на автохотните, регионалните и интернационални сорти винова лоза и ги проучува нивните агробиолошки и технолошки својства во различни лозарски реони со цел да се подобри сортиментот во државата.

В последните години в горските насажения се разпространи нова фитопатогенна флора от клас

Оваа статија поврзана со вино е никулец. Можете да помогнете со тоа што ќе ја проширите.

Обучението на студентите се подпомага от  съвременна експериментална и изследователска винарска изба, в която се провеждат практическите упражнения по винарство.

Какви маркучи да използваме при винообработката в последствие

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Report this page